O nás

O Vínokvětu

Jsme vášniví milovníci vína, kteří neustále hledají v každém víně jeho jedinečnost. Rozhodli jsme se proto podělit o výběr zajímavých a kvalitních vín. Vína si vybíráme sami po degustacích s našimi řemeslníky, vinaři. Vinařství je totiž řemeslo spojené s alchymií a nejen to. Musí v tom být obrovský kus srdce, které v nich vidíme.

Bližší vztah k vínu jsme začali pozorovat už v mládí, kdy jsme jezdili za kamarády na jižní Moravu. V té době jsme stále byli vinní outsideři, kteří viděli ve víně spíše pobavení a zábavu. Postupem času z občasných konzumentů se z nás stali milovníci vína, kteří hledají hluboké porozumění a touhu poznat jeho různé podoby. Toto je provázáno s tvrdou prací vinařů, neboť každé víno nese jejich rukopis a zkušenosti.

Chcete-li se nás na něco zeptat nebo máte-li nějaký dotaz, neváhejte nás kontaktovat.

Naše prodejny

cms-img

Vínokvět se také zabývá pěstováním a prodejem sazenic zeleniny, bylinek a květin. V naších prodejnách dále nabízíme sýry ze Slovenska či domací paštiky.

Tento rok jsme rozšířili sortiment o domácí marmelády, lahodné medy, pečené čaje, rumy a také vynikající Davídkovo koření. Nabízíme vám pouze zboží, které splňuje naše kvalitativní kritéria výběru.

Naše prodejny ve F-M naleznete zde.

Zkušenosti našich zákazníků

Vínokvět mi doporučil známý. Díky tomuto obchodu jsem objevil vinařství Jana Cíchy a vinařství Trávník. Naprostá spokojenost jak s vínem, tak i s obsluhou.

Daniel K.

Koupila jsem si balíček s vínem a mošty. Byla jsem nadšená! Víno bylo chuťově úžasné. Bezinkový mošt příjemě překvapil nejen mě, ale i mé děti. Určitě zde opět něco objednám.

Pavlína N.